deska tarasowa oświetlenie tarasowe elewacje drewniane deski tarasowe oświetlenie tarasowe patio exotic elewacje drewniane patio exotic szczecin oświetlenie tarasowe deska tarasowa szczecin tarasy i elewacje najwyższej jakości deska tarasowa elewacje drewniane deski tarasowe elewacje drewniane
 »  »  »

Środki do konserwacji drewna firmy OSMO

OSMO jest jedną z bardziej znanych firm na polu rozwiązań w dziedzinie wysokiej jakości produktów drewnianych i przede wszystkim produkcja olejo-wosków do barwienia i impregnacji drewna.

Centrala firmy zlokalizowana jest w Warendorf w Niemczech, linie produkcyjne mieszczą się w Warendorf i Munster. Obecnie firma produkcyjna zatrudnia 220 wysoce wykwalifikowanych pracowników. Dystrybucją OSMO zajmuje się ponad 2500 dealerów na całym świecie, a produkty tej marki zdobyły sobie duże uznanie w branży, gdzie są najczęstszym wyborem profesjonalistów.

Jako dystrybutor marki OSMO prowadzimy w naszym sklepie bieżącą sprzedaż produktów do konserwacji drewna na zewnątrz. Dodatkowo jesteśmy w stanie zamówić każdy produkt OSMO dla naszych klientów w oparciu o kanały dystrybucji producenta.

Przedstawiony poniżej asortyment środków do pielęgnacji drewna OSMO można nabyć od ręki w naszym sklepie. Pozostałe środki firmy OSMO zamawiamy pod klienta. Z całościowym asortymentem OSMO mogą się Państwo zapoznać na stronie www.osmo.com.pl

 

  • Specjalny olej do tarasów OSMO

Chroni, konserwuje i upiększa drewniane tarasy oraz meble ogrodowej. Osmo Specjalny Olej do Drewna to jedwabiście matowa powłoka o naturalnym odcieniu. Po aplikacji powierzchnia drewna staje się gładka, łatwa w pielęgnacji oraz hydrofobowa i odporna na brud.

Środek nadzwyczaj trwały, wydajny i łatwy w użyciu. Wnika głęboko w drewno, reguluje jego wilgotność, redukuje pęcznienie i kurczenie się drewna. Nie zatykając porów powłoka nie rozwarstwia się, nie pęka i się nie łuszczy. Celem odświeżenia wystarczy po prostu przemalować (bez szlifowania, bez pyłu szlifierskiego!).

Produkt na bazie naturalnych olejów roślinnych (olej słonecznikowy i sojowy).

Kolory oleju:

004      006      007      009      010      013      014      016      018      020

  • Lazura olejna do ochrony drewna OSMO

Powłoka do wykończenia zewnętrznych powierzchni drewnianych półprzezroczysta – jedwabiście-matowa. Zabezpieczenie przeciwko siniźnie, gniciu i pleśni.

Lazura do drewna firmy Osmo jest dekoracyjnym, ochronnym środkiem w transparentnych odcieniach. Może być użyta do wszystkich rodzajów stolarki na zewnątrz.

Zapobiega tworzeniu się grzybów, chroni przed sinieniem i gniciem. Naturalne oleje wnikają głęboko w drewno utrzymując jego elastyczność i zdrowie. Do renowacji nie wymagane jest szlifowanie, wystarczy nałożyć następną warstwę.

Kolory Lazury (dostępne w sklepie):

900      905      702      703      706      707      710      727

  • Olej ochronny UV420 OSMO

ezbarwna ochrona UV zewnętrznych powierzchni. Na bazie naturalnych olejów – nie zamyka porów drewna. Nie pęka, nie łuszczy się i nie rozwarstwia. Hydrofobowy, odporny na brud. Najwyższa wydajność

Filtr UV 12 sprawdzone w oparciu o normę EN 927-6
420 Bezbarwny jedwabisty mat

Zawiera aktywne substancje dla pełnej ochrony pokrycia przed algami oraz grzybami
Właściwości produktu: Osmo Olej Ochronny UV Extra jest jedwabiście matową, bezbarwną powłoką do zewnętrznych powierzchni o nadzwyczaj wszechstronnych możliwościach zastosowania. Olej wyprodukowany jest na bazie naturalnych olejów. Nie pęka, nie łuszczy się i nie rozwarstwia. Jako warstwa wykończeniowa barwnej powłoki wyraźnie wydłuża okres pomiędzy sezonowymi renowacjami. Jako jedyna powłoka zapobiega procesowi szarzenia się drewna w oparciu o filtr ochronny 12. Renowacja polega na zwyczajnym jednokrotnym przemalowaniu powierzchnie (żadnego szlifowania – żadnego pyłu). Osmo Olej Ochronny UV jest hydrofobowy i odporny na brud.
Naturalnie reguluje wilgotność drewna i zmniejsza jego pęcznienie oraz kurczenie się.
Jest wyjątkowy wydajny oraz łatwy w użyciu i pielęgnacji.
Oleje wzmacniają naturalne kolory drewna (trwały efekt wilgotności)

Zakres zastosowania:
Jako jedwabiście matowe wykończenie (1 warstwa) na wszystkich zewnętrznych powłokach Osmo takich jak Lazura jednorazowa HS Plus, Lazura do ochrony drewna oraz Wosk olejny kryjący na fasadach, drzwiach, oknach, parapetach, balkonach, deskach oraz meblach ogrodowych.
Działa jako dodatkowa ochrona przed zmiennością warunków atmosferycznych oraz wydłuża trwałość powłok.  Wskazówka: Bezbarwny Olej ochronny UV Extra z uwagi na wysoką zawartość olejów jako wykończenie powierzchni na białych podkładach ukazuje nieznaczne żółknięcie. Dlatego zalecamy jako powłokę wykończeniową na biało wykańczanych powierzchni Osmo Lazurę do ochrony drewna 900 Białą.
Jako jedyną powłokę (2 warstwy) do drewnianych powierzchni, które powinny zachować swoją naturalność.

  • Żel do usuwania szarości drewna OSMO

Jest to gęsty, specjalny środek czyszczący do odświeżania i czyszczenia drewna pokrytego szarym nalotem. Jest przeznaczony do stosowania wyłącznie na zewnątrz. Środek ten nie tworzy kropli, dzięki czemu można go łatwo nanieść – nawet na powierzchniach pionowych. Dzięki jego działaniu usuwany jest z drewna szary nalot następnie zalecamy pokrycie wyczyszczonego drewna środkami pielęgnującymi OSMO.