deska tarasowa oświetlenie tarasowe elewacje drewniane deski tarasowe oświetlenie tarasowe patio exotic elewacje drewniane patio exotic szczecin oświetlenie tarasowe deska tarasowa szczecin tarasy i elewacje najwyższej jakości deska tarasowa elewacje drewniane deski tarasowe elewacje drewniane
 »  »

Bangkirai

W ramach oferowanych przez nas usług proponujemy najbardziej znany i rozpowszechniony gatunek drewna egzotycznego, który z powodzeniem stosowany jest na zewnątrz, szczególnie jako deska tarasowa. Jego pochodzenie sięga Azji południowo-wschodniej.

Drewno dostępne jest w kolorze od jasno- do ciemnobrązowego, sporadycznie przybiera odcień brązowo-żółty.
Gatunek ten przede wszystkim jest bardzo odporny na różnorodne uszkodzenia, takie jak działanie warunków atmosferycznych, czy ataki grzybów oraz szkodników. Te deski doskonale sprawdzają się w architekturze ogrodowej i nie wymagają dodatkowej konserwacji. Dla zachowania naturalnej kolorystyki drewna zalecamy olejowanie tarasu. Pozwala to uchronić drewno przed procesem patynowania powierzchni na kolor srebrno-szary, który jest częstym, naturalnym zjawiskiem.

Jedną z cech, które wyróżniają prezentowany przez nas gatunek, jest możliwość występowania niewielkich otworów po owadach (tzw. pinholes; maksymalnie 1-1,5mm średnicy). Nie stanowią one jednak wady, ponieważ szkodniki te żyją wyłącznie w drewnie żywym.