deska tarasowa oświetlenie tarasowe elewacje drewniane deski tarasowe oświetlenie tarasowe patio exotic elewacje drewniane patio exotic szczecin oświetlenie tarasowe deska tarasowa szczecin tarasy i elewacje najwyższej jakości deska tarasowa elewacje drewniane deski tarasowe elewacje drewniane
 »  »

Garapa

W naszym asortymencie znajduje się także drewno egzotyczne Garapa. Są to materiały o kolorze jasnożółtym, zmieniającym się na ciemnobrązowy pod wpływem słońca, czy deszczu. Jak każda deska egzotyczna, charakteryzuje się ona twardością, ciężkością i dodatkowo idealnie nadaje się na tarasy, elewacje czy też obiekty małej architektury. Garapa posiada zróżnicowaną strukturę i kolorystkę w obrębie tego samego gatunku.

W naturze to drewno występuje w lasach Amazonii, Brazylii i całego Wybrzeża Atlantyckiego. Zwana jest też Garapią, bądź Amarillo. Należy do drzew z rodziny Caesalpiniaceae. Czasami można spotkać się też z nazewnictwem Goldenwood – ze względu na piękny, szlachetny, złoty kolor, przechodzący w barwę żółto-brązową. Można także znaleźć te materiały o pięknym, żółtym odcieniu, który przechodzi w kolor pomarańczy, bądź lekkiego brązu.

Dzięki relatywnie dużej zawartości krzemu drewno to posiada bardzo wysoka odporność na biodegradację, w tym również przy kontakcie z woda morską, dlatego cieszy się ogromnym zainteresowaniem nawet w gronie wymagających Klientów. Trwałość w odkrytej architekturze ogrodowej, wykorzystywanej do tworzenia tarasów, mebli, pergoli określa się na ponad 30 lat.