deska tarasowa oświetlenie tarasowe elewacje drewniane deski tarasowe oświetlenie tarasowe patio exotic elewacje drewniane patio exotic szczecin oświetlenie tarasowe deska tarasowa szczecin tarasy i elewacje najwyższej jakości deska tarasowa elewacje drewniane deski tarasowe elewacje drewniane
 »  »

Louro Preto

Louro Preto pochodzi z Ameryki Południowej. Gatunek, który swoimi rewelacyjnymi parametrami i bardzo ładnym wyglądem wypiera klasyczne rodzaje deski tarasowej takie jak np. Bangkirai.

Drewno to charakteryzuje się dość dużą gęstością i twardością, przy czym należy również podkreślić przede wszystkim jego piękny żółtawo-brązowy kolor połączony z gładką i słoistą strukturą. Jest to jeden z tych niewielu gatunków, które zachowują jaśniejszą barwę tak jak Garapa czy Tatajuba. Louro Preto przy swojej twardości jest materiałem bardzo wdzięcznym w obróbce stolarskiej – dobrze się tnie i szlifuje, nie posiada splecionych włókien i nie ma tendencji do nadmiernego pękania. Przy konserwacji wymaga dużych ilości oleju, który wydobywa jego naturalne piękno i podkreśla strukturę słojów. Polecamy to drewno dla klientów, którzy cenią sobie niebanalne walory kolorystyczne i dla tych, których znudziły już standardowe ryfle, ponieważ w naszej ofercie z tego gatunku przeważa deska gładka.

Azobe (Bongossi)

Drewno twarde jak skała – najlepsze i najpotężniejsze drewno egzotyczne, które daje nam od siebie Afryka. Znakomite parametry pod względem twardości, gęstości, stabilności, bardzo zwarta i jednolita struktura.
Azobe jest stosowane między innymi jako odeskowanie pomieszczeń dla koni w stadninach, jako podkłady kolejowe, podłogi kontenerów, pokłady statków. Dzięki swojej niewiarygodnej twardości i zwartej strukturze jest praktycznie niezniszczalne, nie gnije, nie rysuje się, nie wgniata, nie żywicuje, znakomicie znosi każde warunki, nie potrzebuje suszenia komorowego, nie wypacza się i nie skręca. Oprócz wymienionych zalet posiada również pewne wady – bardzo trudne w obróbce stolarskiej, bardzo ciężkie do cięcia, wiercenie w tym drewnie nie należy do przyjemnych doznań, można złamać lub stępić na nim niejedno wiertło, trudno się szlifuje, nie daje się za bardzo łączyć na kleje.
Wagowo gatunek ten bardziej przypomina stal lub kamień, a nie drewno. Kolorystycznie bliski czarnemu bardzo ciemny brąz jaśniejący do brązu, zdecydowanie przypomina barwą czarną kawę. Kolor nabiera głębi i ogłady po zastosowaniu oleju.
W naszej ofercie Azobe występuje wyłącznie jako elementy konstrukcyjne tarasów – legary tarasowe, bale ostrokrawężne, kantówki strugane, tarcica obżynana.

Bubinga

Bubinga pochodzi z Afryki Centralnej, rośnie także w równikowych zachodnich regionach, głównie w Kamerunie. Gabonie i Zairze. Drzewo liściaste o wysokości do 45m. Cechuje się szeroką koroną o prostych gałęziach. Drewno i wyraźnym falistym rysunku włókiem i słojów, bardzo dekoracyjne. Inne nazwy: African Rodewood.

Drewno o ciekawej kolorystyce przechodzącej przez czerwienie i brązy aż do różów i fioletów. Drewno o wyraźnym falistym rysunkiem włókien i słojów.