deska tarasowa oświetlenie tarasowe elewacje drewniane deski tarasowe oświetlenie tarasowe patio exotic elewacje drewniane patio exotic szczecin oświetlenie tarasowe deska tarasowa szczecin tarasy i elewacje najwyższej jakości deska tarasowa elewacje drewniane deski tarasowe elewacje drewniane
 »  »

Iroko (Kambala)

Jest to jeden z najlepszych gatunków twardych wywodzących się z Afryki. Jest niewątpliwie alternatywą dla teaku, bo łączy w sobie wszystkie jego pozytywne cechy przy znacznie bardziej przystępnej cenie. Tak jak teak jest to drewno stosunkowo lekkie jak na egzotyk i o umiarkowanej gęstości, jednocześnie niesamowicie odporne na wszystkie zagrożenia zewnętrzne: wodę, termity, insekty, gnicie, grzyba. Dzięki tym cechom jest to idealny gatunek przy stałym kontakcie z wodą. U nas jako deska tarasowa, ponadto niesamowicie sprawdza się jako profil elewacyjny i odeskowanie łodzi, pomostów czy basenów oraz przy zastosowaniu wewnętrznym w łazienkach i saunach.
Iroko ma kolor żółtawo brązowy przez różne odcienie brązu ze złotawymi refleksami ciemniejące pod wpływem działania promieni słonecznych. Jest drewnem gładkim o małej włóknistości, co niewątpliwie jest jego zaletą, widoczny jest rysunek słojów.