deska tarasowa oświetlenie tarasowe elewacje drewniane deski tarasowe oświetlenie tarasowe patio exotic elewacje drewniane patio exotic szczecin oświetlenie tarasowe deska tarasowa szczecin tarasy i elewacje najwyższej jakości deska tarasowa elewacje drewniane deski tarasowe elewacje drewniane
 »  »

Deska Tarasowa Modrzew Syberyjski

Deski tarasowe wykonane z modrzewia syberyjskiego stały się w ostatnich latach bardzo popularne na rynku tarasów drewnianych i są cenione wśród specjalistów. Wynika to z połączenia doskonałych właściwości technicznych drewna z pięknym, naturalnym wyglądem, który bardzo wyróżnia się na tle innych. Tak jak bangkirai jest najpopularniejszym drewnem wśród egzotycznych gatunków, tak modrzew syberyjski zajmuje pozycję lidera wśród gatunków północnych i europejskich, często służąc do pokrywania tarasów i fasad w całej Europie.

 

Charakterystyka drewna

Modrzew syberyjski rośnie przede wszystkim w azjatyckiej części Rosji, na obszarach syberyjskiej tajgi i w górach Ałtaju. Może osiągać wysokość wysokość 45 metrów, a w porównaniu z modrzewiem europejskim posiada większe szyszki i rożni się od niego wyglądem. Wzrost drzewa na bardzo zimnych terenach tajgi sprawia, że posiada ono gęste, równomiernie rozmieszczone leje i tym samym pożądaną twardość. Doskonałe parametry drewna wynikają z krótkich czasów wegetacji – dzięki temu deski tarasowe posiadają bowiem niskie przyrosty roczne.

Charakterystyka gatunku

Warto porównać modrzew syberyjski z europejskim, bowiem istnieje między nimi kilka różnic i powstało wiele mitów, które warto rozwiać. Podstawowymi różnicami są: wzrastanie w surowym klimacie, węższe słoje, większa gęstość oraz wąska strefa drewna wczesnego. Drewno modrzewia syberyjskiego zazwyczaj jest surowcem lepszej jakości i posiada mniej sęków w czarnej otoczce.

Jeżeli chodzi o mity, koniecznie trzeba powiedzieć o tym, że odmiana syberyjska zawsze cechuje się największą twardością i wytrzymałością – przedstawiciele tego gatunku różnią się od siebie znacznie pod względem gęstości oraz struktury, dlatego też podczas wyboru surowca należy przede wszystkim kierować się jego jakością, bowiem cena nie jest żadnym wyznacznikiem. Nasze deski tarasowe z tego drewna to najwyższa jakość, dlatego inwestycja w nie nie jest żadnym ryzykiem dla kupującego i z pewnością spełni jego oczekiwania.

Pomimo różnic, warto też wspomnieć o podobieństwach – modrzew europejski o odpowiedniej klasie, pozyskany z Lasów Państwowych, równie dobrze jak ten syberyjski radzi sobie z trudnymi warunkami pogodowymi, a także jest odporny na biodegradację i działalność owadów, mimo posiadania mniejszej twardości. Porównywalna jest również ilość występujących na drewnie mankamentów, takich jak pęknięcia wzdłużne.

Bardzo dużą zaletą modrzewia syberyjskiego jest natomiast to, że na jego deskach dużo rzadziej niż w przypadku odmiany europejskiej występuje żywica. Kolejna rada dla kupujących – warto dokładnie przemyśleć zakup i upewnić się czy kupowane drewno pochodzi rzeczywiście od modrzewia syberyjskiego – dla osób nie mających na co dzień kontaktu z różnymi rodzajami drewna wszelkie różnice są trudno dostrzegalne, ale doświadczony specjalista szybko dostrzeże różnice w barwie czy gęstości i strukturze słoja.

Ostatnią kwestią jest cena – w tym przypadku jest ona ulokowana gdzieś pomiędzy modrzewiem europejskim a gatunkami egzotycznymi. Jest więc bardzo przystępna, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę doskonałe cechy drewna – twardość, odporność oraz bardzo ładny wygląd. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Państwa wątpliwości i odpowiedzieliśmy na najważniejsze pytania. Zachęcamy więc do zakupu – piękno Waszych desek tarasowych utrzymywać się będzie przez lata

Taras

Od dłuższego czasu nasza firma specjalizuje się w deskach tarasowych z modrzewia zarówno syberyjskiego jak i europejskiego, zdobyte doświadczenia pozwalają nam gorąco zachęcać do wyboru tego produktu na taras i przede wszystkim nasze doświadczenie daje możliwość zakupu deski ze sprawdzonego źródła pochodzenia zarówno w przystępnej cenie jak i w dobrej jakości.

Oferta sklepu – deska tarasowa modrzew syberyjski:

  • Przekrój deski: 143×27 mm (ryfel dwustronny), 143x27mm (gładka)
  • Klasa jakości: AB, ELITE
  • Dostępne długości: 3mb, 4mb
  • Pokrycie antypoślizgowe: dwustronne lub deska gładka