deska tarasowa oświetlenie tarasowe elewacje drewniane deski tarasowe oświetlenie tarasowe patio exotic elewacje drewniane patio exotic szczecin oświetlenie tarasowe deska tarasowa szczecin tarasy i elewacje najwyższej jakości deska tarasowa elewacje drewniane deski tarasowe elewacje drewniane
 »  »

WRC – cedr kanadyjski

Western Red Cedar – Cedr Kanadyjski Czerwony

Niesamowitym fenomenem na rynku drewna profilowanego są wyroby z cedra kanadyjskiego. Przy stosunkowo niewielkiej gęstości i twardości, wydawałoby się dość pospolitemu pochodzeniu i małej przydatności w zastosowaniu jako drewno na konstrukcje nośne, czy na tarasy. Rewelacyjnie sprawdza się natomiast na elewacjach, posiada szereg unikalnych zalet, których próżno szukać nawet w najtwardszych gatunkach egzotycznych.

Właściwości grzybobójcze i owadobójcze – zawartość takich związków jak: tujaplicyny, kwas tujowy, polifenole sprawia, że drewno ma wysokie właściwości grzybobójcze natomiast tujan metylu nadaje drewnu specyficzny zapach oraz właściwości owadobójcze, drewno cedra nie posiada nadmiernej ilości olejów i żywic, dzięki temu nadaje się oprócz zastosowań zewnętrznych do budowy saun, mały skurcz promieniowy (2%) – cecha ta sprawia , że drewno cedrowe jest doskonałym materiałem do zastosowania w miejscach o zmiennych warunkach wilgotnościowych takich jak: dachy , elewacje , ogrody oraz wszędzie tam gdzie stabilność wymiarowa , mała podatność na paczenie i krzywienie , wodoodporność ma istotne znaczenie z powodu niskiej gęstości i luźnego układu włókien posiada dobre parametry izolacyjne. Jest najlepszym izolatorem pomiędzy innymi ,powszechnie dostępnymi, gatunkami iglastymi nie wspominając o takich materiałach jak cegła , beton… ma niski stopień rozszerzania płomieni, spełnia swoją rolę lepiej niż drewno większości gatunków iglastych

drewno cedru czerwonego po wysuszeniu i zagruntowaniu wyjątkowo dobrze przyjmuje wszelkiego rodzaju powłoki lakiernicze , farby i bejce. Dobrze się klei w różnych warunkach i przy użyciu różnych klejów . Drewno cedrowe z powodu prostosłoistości i jednorodnej struktury jest jednym z najłatwiejszych w obróbce. dobre właściwości izolacyjne – drewno to lepiej od innych tłumi hałas i wibracje.

Ze względu na pochodzenie tego drewna należy również podkreślić, że jest ono pozyskiwane zgodnie ze standardami FSC i PEFC z prawidłowo gospodarczo zarządzanych obszarów leśnych, co ma istotne znaczenie w procesie odnawialności drzewostanu i zrównoważonej gospodarki leśnej opartej na wysokich standardach ekologicznych.

Gorąco polecamy cedr na elewacje i sauny, bo jego piękna barwa, unikalny rysunek i niesamowite właściwości chemiczne stawiają ten gatunek w absolutnej czołówce gatunków idealnych do zastosowań w trudnych warunkach wilgotnościowych.

Oferta sklepu Western Red Cedar w profilu SOFTLINE:

  • gatunek drewna – cedr czerwony zachodni (kanadyjski)
  • klasa jakości ABC
  • przekrój 94x16mm
  • szerokość krycia 84mm
  • dostępne długości: 2,14/2,45/2,74/3,05
  • dostępność towaru: umiarkowana ilość w sklepie