deska tarasowa oświetlenie tarasowe elewacje drewniane deski tarasowe oświetlenie tarasowe patio exotic elewacje drewniane patio exotic szczecin oświetlenie tarasowe deska tarasowa szczecin tarasy i elewacje najwyższej jakości deska tarasowa elewacje drewniane deski tarasowe elewacje drewniane
 »

Podbitka

Podbitka dachowa to widoczny od spodu okapu element wykończenia połaci dachowej.

Wykonanie podbitki jest zachowaniem pewnej ciągłości przy wykończeniu estetycznym i termoizolacyjnym budynku. Ograniczając dostęp powietrza do styku konstrukcji dachu z murem, deska podbitkowa pełni funkcję izolacji, oraz chroni więźbę, krokwie lub wiązary przed opadami i nadmiernym nasłonecznieniem, a także utrudnia ptakom i owadom budowanie gniazd między wystającymi elementami konstrukcyjnymi dachu.

Ze względu na sposób zamontowania deski podbitkowej najczęściej spotykamy się z dwoma rodzajami wykończenia finalnego – jako klasyczna podbitka, gdzie zabudowujemy deską widoczne elementy dachu od spodu i jako nadbitka, gdzie odeskowanie znajduje się na krokwiach w taki sposób, że krokwie są widoczne od dołu. Oczywiście przy wykonaniu nadbitki widoczne końcówki krokwi muszą być przestrugane na gładko i równo zacięte na końcach, o czym wypada pomyśleć odpowiednio wcześniej, kiedy elementy konstrukcji dachu nie są jeszcze na stałę zamontowane.

Doskonałym dodatkiem do dobrze wykonanej podbitki jest oświetlenie zewnętrzne, które poprawia estetykę elewacji zewnętrznej całego budynku. Polecamy skorzystanie z systemu oświetlenia zewnętrznego Easy – Connect, którego jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem.

Zalety oświetlenia Easy – Connect

  • bardzo łatwy montaż na bazie skręcanych złączy wodoodpornych w standardzie IP67,
  • niski pobór mocy (diody LED),
  • bardzo solidne przewody,
  • brak dodatkowych urządzeń, zasilanie 230V bez transformatora
  • możliwość integrowania systemu z innymi elementami okablowania poprzez wodoodporne adaptery
  • możliwość montażu modułu włącznika wi-fi, który jest obsługiwany przez 2 piloty.