deska tarasowa oświetlenie tarasowe elewacje drewniane deski tarasowe oświetlenie tarasowe patio exotic elewacje drewniane patio exotic szczecin oświetlenie tarasowe deska tarasowa szczecin tarasy i elewacje najwyższej jakości deska tarasowa elewacje drewniane deski tarasowe elewacje drewniane
 »  »

Montaż

Zalecamy montaż podbitki na bazie wkrętów do drewna z niepełnym gwintem, najlepiej aby wkręty wykonane były ze stali nierdzewnej. Nie polecamy montowania na różnego typu gwoździki wstrzelane maszynowo, bo nie gwarantuje to odpowiedniej trwałości mocowania.

Podkonstrukcję dla deski podbitkowej powinno się wykonywać z tego samego gatunku drewna lub z gatunku o zbliżonej twardości, zarówno deska jak krawędziaki montażowe powinny mieć wilgotność poniżej 20%, aby nie pracowały nadmiernie przy wahaniach atmosferycznych.

Konserwacja

Drewniana podbitka to produkt całkowicie naturalny i ekologiczny, dlatego starzeje się w sposób bardziej estetyczny niż wykonana z tworzywa sztucznego. Niestety, jest narażona na korozję biologiczną. Przed jej ułożeniem drewno powinno być zabezpieczone środkami do tego przeznaczonymi. Raz na kilka lat dobrze jest je odświeżyć, najlepiej umyć myjką ciśnieniową oraz ponownie zaimpregnować.

Do konserwacji naszych podbitek zalecamy impregnat olejowy PERKOLEUM IMPRA, który jest dostępny w naszym sklepie w pełnej gamie kolorystycznej.

Innym oferowanym przez nas produktem jest wysokiej klasy LAZURA OLEJNA zewnętrznego stosowania znanej niemieckiej firmy OSMO, produkt ten zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i charakteryzuje się przedłużoną trwałością powłoki.