Sklep firmowy Patioexotic
Szeroka gama akcesoriów dostępna od ręki. Zapraszamy.

Oświetlenie tarasowe
Unikalny system oświetlenia Easy-Connect do samodzielnego montażu. IP67, 230V

Najtańsza deska tarasowa w regionie - jedyne 69zł/1m2
Sosna impregnowana 120x21mm

Patioexotic
Elewacje drewniane z topowych gatunków

Patioexotic & Prymus S.A.
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem polskiej deski WPC PRYMUS

Patioexotic
Bezpośredni importer drewna egzotycznego z Brazylii

Patioexotic
Zawsze pełne magazyny, towar najwyższej jakości

Patioexotic
Szeroka gama desek tarasowych z gatunków egzotycznych

Patioexotic
Tarasy i elewacje drewniane najwyższej jakości

Patioexotic
Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji w naszym sklepie firmowym

Patioexotic
Naszą specjalizacją jest modrzew - deski i krawędziaki dostępne od ręki

Patioexotic
Magazyn na miejscu, łatwy i szybki załadunek, dostępny transport

Patioexotic
Sklep firmowy i profesjonalne doradztwo w zasięgu ręki

Elewacje drewniane
Nowoczesne elewacje charakteryzujące się wysoka jakością i wytrzymałością

Elewacje cedr kanadyjski

Niesamowitym fenomenem na rynku drewna profilowanego są wyroby z cedra kanadyjskiego. Przy stosunkowo niewielkiej gęstości i twardości, wydawałoby się dość pospolitemu pochodzeniu i małej przydatności w zastosowaniu jako drewno na konstrukcje nośne, czy na tarasy. Rewelacyjnie sprawdza się natomiast na elewacjach, posiada szereg unikalnych zalet, których próżno szukać nawet w najtwardszych gatunkach egzotycznych.

Właściwości grzybobójcze i owadobójcze – zawartość takich związków jak: tujaplicyny, kwas tujowy, polifenole sprawia, że drewno ma wysokie właściwości grzybobójcze natomiast tujan metylu nadaje drewnu specyficzny zapach oraz właściwości owadobójcze, drewno cedra nie posiada nadmiernej ilości olejów i żywic, dzięki temu nadaje się oprócz zastosowań zewnętrznych do budowy saun, mały skurcz promieniowy (2%) – cecha ta sprawia , że drewno cedrowe jest doskonałym materiałem do zastosowania w miejscach o zmiennych warunkach wilgotnościowych, wszędzie tam gdzie stabilność wymiarowa , mała podatność na paczenie i krzywienie , wodoodporność ma istotne znaczenie z powodu niskiej gęstości i luźnego układu włókien posiada dobre parametry izolacyjne. Jest najlepszym izolatorem pomiędzy innymi ,powszechnie dostępnymi, gatunkami iglastymi nie wspominając o takich materiałach jak cegła , beton… ma niski stopień rozszerzania płomieni, spełnia swoją rolę lepiej niż drewno większości gatunków iglastych

drewno cedru czerwonego po wysuszeniu i zagruntowaniu wyjątkowo dobrze przyjmuje wszelkiego rodzaju powłoki lakiernicze , farby i bejce. Dobrze się klei w różnych warunkach i przy użyciu różnych klejów . Drewno cedrowe z powodu prostosłoistości i jednorodnej struktury jest jednym z najłatwiejszych w obróbce. dobre właściwości izolacyjne – drewno to lepiej od innych tłumi hałas i wibracje.

Ze względu na pochodzenie tego drewna należy również podkreślić, że jest ono pozyskiwane zgodnie ze standardami FSC i PEFC z prawidłowo gospodarczo zarządzanych obszarów leśnych, co ma istotne znaczenie w procesie odnawialności drzewostanu i zrównoważonej gospodarki leśnej opartej na wysokich standardach ekologicznych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.