Unikalny system oświetlenia do samodzielnego montażu bez użycia narzędzi.
https://www.patioexotic.pl/kategoria-produktu/oswietlenie-tarasowe/lampy-wpuszczane/
https://www.patioexotic.pl/kategoria-produktu/oswietlenie-tarasowe/lampy-stojace/
https://www.patioexotic.pl/kategoria-produktu/oswietlenie-tarasowe/system-polaczen-i-sterowanie/
Kompletny system zasilany energią z sieci 230V bez użycia dodatkowych przetworników czy transformatorów pozwala na bezproblemowy i samodzielny montaż oświetlenia na tarasie i w ogrodzie.
Głównymi założeniami tego unikalnego systemu są:
– bezproblemowe zasilanie energią z sieci i wodoodporność połączeń,
– jednolity system połączeń odporny na warunki zewnętrzne i różne możliwości przyłączenia do źródła energii (wtyczka 230V, adapter przechodzący z przewodów miedzianych na wtyczkę do systemu, moduł zdalnego włączania/wyłączania z 2 pilotami, adapter wyjściowy dający możliwość wpięcia przewodów i kontynuacji linii poza systemem EC)
– energooszczędność i niezawodność, mocne diody LED jako źródło światła lub możliwość instalacji żarówek LED
Jak to zrobić? To bardzo proste:
1. Wykonujemy pomiary i planujemy jakie odległości pomiędzy punktami oświetlenia i jaki rodzaj lamp wybieramy (przewody o długościach 1,0m / 2,5m / 5m oraz konektory potrójne T oraz poczwórne X, z zasady prowadzimy połączenia liniowo, ewentualnie rozgałęziamy na kolejne linie, kończymy na ostatnim punkcie bez rozgałęźnika)
2. Wybieramy rodzaj elementu wejściowego do systemu
66000 Kabel przyłączeniowy z wtyczką 230V jeśli chcemy podłączyć się do zwykłego gniazdka
Adapter wejściowy 66030 lub 66050 o tej samej funkcji, jeśli do dyspozycji mamy 2 przewody zasilające 230V
W obu opcjach możemy dołączyć do tego moduł zdalnego włączania z 2 pilotami, jeśli nie mamy np. możliwości włączania systemu z pomieszczeń wewnątrz budynku
3. Rozprowadzamy okablowanie używając przewodów systemowych 1,0/2,5/5,0m oraz trójników i czwórników. Co do zasady, to przy każdym punkcie używamy trójnika, gdzie jeden koniec jest wejściem, drugi podłącza źródło światła, a trzeci daje możliwość kontynuacji kontynuowania połączenia w dowolnym kierunku. Czwórników używamy tyko wtedy, gdy konieczne jest rozgałęzienie linii lub jesteśmy w stanie podłączyć do nich więcej niż jedno źródło światła w jednym miejscu
4. Montujemy oświetlenie w ogrodzie wbijając mocowania, a na tarasie wiercąc otwory, których średnice podaje producent na opakowaniach poszczególnych modeli lamp, w przypadku lamp stojących wystarczy taki otwór, przez który przechodzi gniazdo konektora
5. Wykonujemy test i oświetlenie jest gotowe do użytku
Aby zapoznać się w prosty sposób z koncepcją systemu i łatwością montażu można obejrzeć film producenta klikając w link poniżej.
https://youtu.be/cyDY3dWI0SI?si=maIwDLeIjudyTr_G
W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji, wyceniamy systemy na podstawie szkicu wymiarowego, doradzamy, udzielamy wszelkich informacji i pomocy. System jest prosty i spójny, nie wymaga dużego nakładu pracy i skomplikowanych narzędzi i urządzeń. Do uruchomienia oświetlenia wystarczy śrubokręt i wiertarka z otwornicami o odpowiednich średnicach.